Metronome Festival Prague – tam trzeba być

 

PIĘĆ SCEN I CZTERDZIEŚCI ZNAKOMITYCH KONCERTÓW, PRZEDE WSZYSTKIM PIERWSZY CZESKI FESTIWALOWY WYSTĘP STINGA, SHOW ODNOSZĄCEJ SUKCESY BRYTYJSKIEJ KAPELI KASABIAN, WYSTĘP YOUNG FATHERS NIE TYLKO Z MUZYKĄ Z AKTUALNEGO TRAINSPOTTINGU, A TAKŻE SHOW PRODUCENTA DJ SOLOMUNA. TO WSZYSTKO OFERUJE METRONOME FESTIVAL PRAGUE, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 23-24 CZERWCA 2017 NA PRASKIM VYSTAVISTI HOLESOVICE. ORGANIZOTORZY LICZĄ NA SUKCES DZIĘKI POŁĄCZENIU WSPANIAŁEJ MUZYKI I PIĘKNA PRAGI.

Sting, jeden z najpopularniejszych na świecie muzyków, przyjedzie do Pragi z najnowszym, bardzo dobrze przyjętym, albumem, 57th & 9th. Zespół Kasabian na swoim premierowym praskim koncercie przedstawi nowy album i zagra największe hity. „Cieszymy się z udziału Stinga w Metronome Festival Prague 2017 a nasi fani na pewno podzielają nasze zadowolenie. Będzie to premierowe wystąpienie Stinga na czeskim festiwalu, dlatego jesteśmy podekscytowani, że odbędzie się to właśnie na Metronomu”, mówi kierownik programowy festiwalu Barbora Šubrtová.

Kasabian to według niej współczesny fenomen muzyczny, który zadaje kłam twierdzeniu o końcu ery brytyjskiej muzyki gitarowej. Ich odpowiedzią na podobne poglądy jest seria niesamowicie udanych albumów, wyprzedanych stadionów i niezliczona ilość festiwalowych wystąpień na pozycji headlinera. „W muzyce Kasabian słychać wpływy zespołów rockandrollowych z lat sześćdziesiątych. ‎‎Łącząc te wpływy z elektroniką i współczesnym brzmieniem gitarowym, stworzyli swój oryginalny styl. Mogą pochwalić się nagrodami za najlepsze płyty czy najlepsze wystąpienia na żywo. Ich popularność potwierdza również fakt, że w zeszłorocznym koncercie w Wielkiej Brytanii uczestniczyło pięćdziesiąt tysięcy fanów,” dodaje Šubrtová.

Publiczność może również cieszyć się na występ nowej gwiazdy brytyjskiej sceny, Young Fathers, która otrzymała prestiżową nagrodę Mercury Prize, czy didżejski show producenta i właściciela znakomitej niemieckiej wytwórni Diynamic – Dj Solomuna z najaktualniejszymi mixami muzyki house, jak również na izraelską piosenkarkę Ester Rada, która zaczarowała publiczność na Glastonbury a krytycy nazywają ją etiopską Arethą Franklin. Zagraniczne nazwiska uzupełnią holenderscy psychodeliczni rockerzy Birth of Joy, indyjski elektroniczny zespół Garten City Movement z Tel Avivu i wielu innych.

Debiutujący w zeszłym roku Metronome Festival Prague, na którym wystąpił między innymi Iggy Pop czy Foals, pokazał, że Praga zasługuje na organizację dużego festiwalu open-air, a reakcje publiczności to tylko potwierdziły. Festiwal Metronome przedstawił się jako impreza, która zapewnia unikalne doznania muzyczne wraz z zapewnieniem uczestnikom udogodnień i wysokiej jakości usług w pięknym otoczeniu jednego z praskich parków. Dziennikarze podkreślali nie tylko udział znanych zagranicznych artystów, ale także lokalizację i udogodnienia. W tym samym duchu będzie kontynuował drugi rocznik. „Naszym atutem jest fakt, że oferujemy odwiedzającym miejski festiwal z usługami i dogodnościami, które oferuje wyłącznie miasto. Z drugiej strony teren festiwalu, obejmujący po części zieleń i park rozrywki, zapewni odpowiednią festiwalową atmosferę,” mówi producent festiwalu David Gaydečka.

Metronome Festival Prague

23 – 24. 6. 2017

Miejsce: teren Vystaviste Holesovice

www.metronomefestival.cz

Ceny biletów

Karnet dwudniowy   – 1890 Kč (ok. 310 zł)

Dzieci poniżej 10 lat lub do 140 cm wzrostu –  za darmo

11 – 17 lat  – 990 Kč (ok. 162 zł)

Osoby niepełnosprawne – 990 Kč

Na miejscu

Karnet dwudniowy  –  2290 Kč (ok. 375 zł)

Bilety można nabyć na www.ticketportal.cz, www.goout.net lub www.ticketlive.cz

 

Źródło: informacja prasowa