MUNROE Jana Kunze prezentuje swój pierwszy klip

MUNROE to nazwa nowego projektu muzycznego wszechstronnego artysty Jana Kunze. W niedzielę  grupa zaprezentowała swój pierwszy, oficjalny teledysk nakręcony do singla noszącego tytuł: „Z čistého nebe”.Jest on zapowiedzią debiutanckiego EP, które na rynku ukaże się jesienią tego roku. Cały projekt utrzymany jest w stylistyce indie rockowej zmieszany z potężną dawką surowego, garażowego brzmienia. Zauważyć w nim można elementy zaczerpnięte z twórczości zespołów takich jak: The Kills, The White Stripes, The Dead Weather, Middle Class Rut, The Velvet Underground czy The Doors chociaż wszystkie utwory wykonywane są w języku czeskim. MUNROE tworzy zaledwie dwóch muzyków (Jan Kunze oraz  Vladimír Jaške), którzy tym razem w swoim soundzie zrezygnowali z gitary basowej oraz elektroniki. Oprócz śpiewu postawili na gitarę elektryczną oraz perkusję. Warto dodać, że produkcją całego materiału zespołu MUNROE zajął się wokalista czeskiej grupy  Sunshine Kay Buriánek. Masteringiem i mixem natomiast Amerykanin Bernd Burgdorf znany min. ze współpracy z: Sunshine, Green Day, Juliette and the Licks, Pink, Lindą Perry,atd.
Sam teledysk osadzony w czarno-białej estetyce, idealnie współgra z surową, ascetyczną muzyką. MUNROE pojawiają się na czeskiej scenie muzycznej jak grom z jasnego nieba. Trochę owiani tajemnicą ale jednocześnie w odważny sposób sygnalizujący, że pora na coś nowego i świeżego…

Debiutancki singiel można pobrać za free na oficjalnym profilu MUNROE na bandcampie.

Naszym zdaniem utwór „Z čistého nebe” to jedna z najciekawszych propozycji jakie w ostatnim czasie ukazały się w Czechach dodatkowo niesamowicie intrygujący klip obok którego nie da się przejść obojętnie. Serdecznie polecamy a za chłopaków trzymamy kciuki.

Redakcja