FESTIWAL ŽIŽKOVSKÁ NOC 2014

Jeden szalony wieczór, 26 klubów, ponad 150 kapel i bilet za śmieszną cenę… taka będzie Žižkovská Noc 2014.

ŽN

Chociaż w Czechach sezon festiwalowy rozpoczyna się dopiero pod koniec maja, to i zimą  u naszych południowych sąsiadów można znaleźć kilka godnych uwagi wydarzeń kulturalnych. Niewątpliwie jednym z nich jest praski festiwal muzyczny – „Žižkovská Noc”. Ten niebanalny festiwal odbędzie się 15 marca w legendarnej części Pragi zwanej Žižkovem. W ciągu jednego wieczoru za cenę 150 Kč (ok. 24 zł) fani będą mogli odwiedzić 26 klubów w których będzie miało miejsce szereg świetnych koncertów. Podczas imprezy tradycyjnie już rozbrzmi wiele stylów muzycznych począwszy od rocka, punku, hip-hopu, metalu, ska, reggae przez folk, muzykę alternatywną, post rock na drum’n’bassie i elektro kończąc. W programie tegorocznej edycji ŽN znalazło się ponad 150 zespołów z Czech, Słowacji, Francji, USA, Niemiec, Szwajcarii i Nowej Zelandii. Niestety i tym razem zabrakło polskich zespołów ale i bez nich zapowiada się naprawdę świetna zabawa.

Jednym z głównych założeń festiwalu jest promocja młodych, perspektywicznych grup, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką. Oprócz nich na kilku scenach będzie można usłyszeć doskonale znane zespoły takie jak: Sunshine (WYJĄTKOWO POLECAMY!), Hentai Corporation, Vladimir 518, Hugo Toxx, Skywalker, From Our Hands (SK), Deathrite (DE), Reason To Care (DE), BigBlast (FR), Promethee (CH) oraz wiele innych. Podczas festiwalu istnieje możliwość przemieszczania się pomiędzy klubami, które umożliwia opaska zastępująca bilet. Jedynym ograniczeniem są pojemności klubów.

Połączenie ciekawej formuły organizacyjnej, niskiej ceny za wstęp oraz bogatego programu sprawia, że festiwal staje się niebanalną i niezależną imprezą. Warto również dodać, że podczas tej wyjątkowej nocy na Žižkove organizowane są imprezy towarzyszące min.: prezentacje literackie, prelekcje oraz ciekawe dyskusje. W tym roku po raz pierwszy pojawi się także oficjalne festiwalowe piwo, które będzie można zakupić za niewielką sumę w większości klubów biorących udział w festiwalu.

Koncerty odbędą się w klubach:  Palác Akropolis, Storm (dříve Matrix), Nákladové nádraží Žižkov, Fatal (dříve XT3), Kain, Bunkr Parukářka, Modrá Vopice, Progress, Final, U Voka, U Habásků, Signal, Nad Viktorkou, Kuře v hodinkách,Baryton, Street Culture, Salé, Divadelní studio Žižkov, Tunel, Saturnin (dříve JET), Bajkazyl, U Járy, Žižkovská Tančírna, Rock’n’pizza, Divočák,Blaze, Malkovitch….

Cóż więcej dodać?!, jeśli ktoś z was zastanawia się jak w ciekawy sposób spędzić marcowy weekend zachęcamy do odwiedzenia czeskiej stolicy. Gwarantujemy niesamowite wrażenia i dużo bardzo dobrej muzyki. 

 Sobota 15.3.2014 od 17:00 – Praga Žižkov

Więcej informacji oraz dokładny line-up znajdziecie na oficjalnym festiwalowym profilu na fb.: https://www.facebook.com/zizkovskanoc

 R.e.d.a.k.c.j.a