KONIEC CHARLIE STRAIGHT!

źródło: ceskatelevize.cz

Grupa Charlie Straigt, o której zaledwie kilka dni temu pisaliśmy na naszej stronie właśnie podjęła decyzję o zawieszeniu swojej działalności. Jako oficjalny powód podano odmienne zdania dotyczące przyszłości zespołu oraz brak zrozumienia.

„Przez siedem lat wspólnie przeżyliśmy wiele niesamowitych rzeczy, które nas ukształtowały. Jednak ludzie się zmieniają i jest to zupełnie naturalne, że nasze oczekiwania co do przyszłości zespołu u każdego z nas zmierzały w innym kierunku” – powiedział basista Jan Cienciala.  Według niego w ostatnim czasie chłopcy nie potrafili dojść do porozumienia w fundamentalnych sprawach. „Być może nasza decyzja będzie niezrozumiała dla publiczności i fanów ponieważ odnieśliśmy naprawdę duży sukces ale ciągnąć coś na siłę tylko dlatego, że się darzy uważam za niewłaściwe” dodał.

O złej atmosferze w zespole otwarcie mówił także frontman Albert Černý. „Jedyną rzeczą, którą udało nam się wspólnie ustalić było to, że żaden z nas nie będzie kontynuował kariery pod szyldem Charlie Straight“. „Nie było by to fair“ – dodał klawiszowiec Michal Šupák, który planuje zająć się komponowaniem muzyki filmowej oraz pisaniem piosenek.

Sam Albert Černý chce skupić się na karierze solowej: „Według mnie człowiek nie powinien bać się zmian… Będę pisał piosenki, śpiewał i żył muzyką. Wspólnie z perkusistą Pavlem Pilchem już pracujemy nad nowym projektem“. Na pożegnanie zespół nagrał piosenkę „Crush On a Hooligan“, do której powstał również teledysk.

Z fanami Charlie Straight pożegna się również na żywo podczas trzech nieplanowanych wcześniej koncertów.  8 listopada wystąpią w Prachaticich, dzień później w Lounech oraz 26 listopada w Brnie.

Pozostaje nam życzyć powodzenia na nowej drodze kariery muzycznej.

A.n.č.